Jó szándék miatt is veszélybe kerülhet a hazai sertésállomány
2026. június 15. 14:30
Az afrikai sertéspestis (ASP) továbbra is jelen van Magyarország vaddisznóállományában, és a közelmúltban házi sertésekben is megjelent Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében. A betegség emberre nem veszélyes, ugyanakkor a sertések számára rendkívül fertőző, súlyos gazdasági károkat okozhat, ezért kiemelten fontos a járványvédelmi szabályok betartása. A kormányhivatal felhívja az állatvédő szervezetek és az állatbarát magánszemélyek figyelmét arra, hogy a természetben talált vaddisznókat és vadmalacokat nem szabad befogni, elszállítani, hazavinni vagy gyógykezelni.
Részletek